Camaro příští generace bude lehčí a dostane čtyřválec

12_camaro_zl1Chevrolet již dříve potvrdil, že příští rok bude poslední, ve kterém bude v nabídce figurovat Camaro aktuální generace. Právě proto již teď začínají pomalu vyplouvat na povrch detaily, poodhalující generaci šestou.

Oproti té nynější bude nové Camaro delší. Svalnaté auto od Chevroletu bude využívat koncernovou platformu Alpha, na které je postaven například Cadillac CTS, a tím pádem bude mít o více než pět centimetrů delší rozvor. Zároveň díky využitým materiálům, bude vůz možná i o více než sto kilogramů lehčí, což je vždy jenom výhoda.

Rozporuplné informace uvádí zdroje v oblasti designu. Zatímco někde se mluví o menších změnách, které rozhodně nebudou drastické a budou navazovat na aktuální model, někde se uvádí, že novinka bude zcela přepracovaná a jako inspirace poslouží Camaro druhé generace. Zrovna druhá Generace Camara rozhodně není ošklivá a moderní vůz využívající stejných prvků by byl jistě zajímavý.

Teď nicméně ta horší zpráva. O motorech pod kapotou modelu 2016 se zatím ví jediné, nabídka bude obsahovat i čtyřválcový dvoulitr s turbem. Ačkoliv proti menším přeplňovaným motorům nemáme zhola nic, pod kapotu svalnatého detroitského vozu se prostě nehodí. Kolik bude mít motor výkonu lze zatím odvozovat pouze z toho, že stejný dvoulitr ve zmíněném Cadillacu CTS má 272 koní a velmi slušných 399 Nm točivého momentu. To by sice nebylo málo, ale tak či tak postrádá pohonná jednotka styl, který, co si budeme povídat, je u Camara jednou z hlavních domén.