Na internetu se objevily fotky „čínského Evoque“

landwindUž delší dobu neproběhla internetem žádná zpráva o čínském autě, kopírujícím západní předlohy. Sotva jsme si však začali myslet, že tato éra pominula, objevilo se na serveru autohome.com.cn opět něco zajímavého.

Tento počin se jmenuje Landwind E32 a za tímto indiánským jménem a kódovým označením staré sedmičky bavoráku se skrývá crossover, velice věrně kopírující Range Rover Evoque. Z poměrně nekvalitních fotek, které jsou k dispozici, se tento čínský počin oproti kompaktnímu SUV z Británie prakticky ani neliší, zejména s přihlédnutím k tomu, že částečně okopírován je i interiér vozu.

Pod kapotou bychom prý našli výhradně čtyřválcový turbo dvoulitr se solidním výkonem 190 koní. Neuvěřitelné je, že kromě šestistupňového manuálu, který Evoque v nabídce vůbec nemá, je k dispozici osmistupňový automat, stejně jako u předlohy. Cena vozu je velmi příjemná, zatímco Evoque v Číně stojí 85 tisíc dolarů (1,7 milionu korun) Landwind prodávaný od října vyjde na sympatických 386 tisíc korun. K mání samozřejmě jen a pouze doma v Číně.

landwind2 landwind3