Na ruském autosalonu uvidíme Ladu Nivu Urban

Lada Niva Urban 6Ruská automobilka AutoVAZ připravila po velmi dlouhé době drobnou proměnu pro model Lada Niva. Na autosalonu se tak představí poněkud civilnější, polidštěná verze terénního vozu, který se drží ve výrobě již neuvěřitelných 37 let.

Lada Niva Urban dostane pozměněnou přední masku s trojicí vodorovných průduchů a dost možná poprvé za svou životnost také nárazníky lakované do barvy zbytku karoserie. Novinkou jsou také sedmnáctipalcová kola na běžném profilu pneumatik a zadní stěrač. Uvnitř vozu přibylo hned několik prvků výbavy. Nově jsou k mání elektricky ovládaná okna a klimatizace, a jistě potěší i extra porce tlumícího materiálu, izolujícího posádku vozu od motoru a zbytku světa.

Tak či tak bahnivá nátura Nivě zůstala. Pohonné ústrojí je tvořeno čtyřválcem o objemu 1.7 s výkonu 81 koní a pětistupňovým manuálem s redukcí, vysílajícím sílu na všechna kola skrz trojici diferenciálů. Úsměvná je hodnota zrychlení a maximální rychlosti. Niva se rozpohybovává z nuly na sto celkem 22 sekund a dosahuje maximálky 137 km/h. Po představení vozu v Moskvě můžeme čekat příchod na trh během roku 2016.