Mercedes odhalil S65 AMG Coupe

S63 AMG Coupe 01Po zmínkách z posledního týdne dnes Mercedes skutečně oficiálně odhalil 65 AMG verzi překrásného kupé třídy S. Jedná se o největší motor, který se bude do modelu dodávat a oproti osmiválci S63 AMG s objemem 5.5 litru, bude pod kapotou dvanáctiválcový šestilitr o výkonu 630 koní a s točivým momentem 1000 Nm.

Rozdíly v zevnějšku jsou mezi S63 a S65 jen minimální. Oba modely mají zevnějšek jen velice umírněný a ctí tak fakt, že se spíše než o nabroušený sporťák jedná o elegantní vůz. Na zádi S65 AMG Coupe bychom našli větší zadní difuzor, doplněný nápisem V12 BITURBO na víku kufru. Dále má vůz žluté brzdiče, speciální kola a několik dalších drobných změn.

Díky dvanáctiválci napojenému na sedmistupňovou převodovku AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC, zrychluje kupé z nuly na sto za 4.1, což je o 2 desetiny rychlejší, než menší S63. Podvozek využívá sportovního nastavení spojeného se systémem Magic Body Control a zmíněných dvacetipalcových kol, obutých vpředu do pneumatik 255/40, vzadu dokonce 285/35. Za určitý obnos peněz lze prostor za koly vyplnit karbon-keramickými brzdami, které jsou o dvacet procent lehčí.

S65 AMG Coupe je v tuto chvíli již k objednání v Německu. První cena je podle očekávání nemalá a začíná na částce 244 tisíc Euro (tedy zhruba 6.6 milionu korun).