Bugatti představilo poslední model z edice „Les Légendes de Bugatti“

Veyron Ettore Bugatti 3Bugatti už před časem oznámilo sérii speciálních modelů Veyronu, oslavující velká jména a osobnosti dějin této značky. Po pěti prvních modelech představuje Bugatti svůj šestý a poslední počin. Vůz není věnován nikomu jinému, než samotnému zakladateli značky Ettore Bugattimu.

Stejně jako všechny předchozí modely, je i tento založen na verzi Veyron Grand Sport Vitesse a jeho výroba omezena na pouhé tři kusy. Každý z nich nese důstojnou cenovku 2.35 milionu euro, tedy v přepočtu necelých 64 milionů korun. Za tuto cenu dostanete speciální Veyron, jehož karoserii zdobí kombinace karbonu, ručně leštěného hliníku a modrého lakování. Tento design byl zvolen jako připomenutí modelu Type 41 Royale z roku 1932.

Uvnitř vozu Bugatti vůbec poprvé využilo dva druhy kůže, mezi kterými vystupují karbonové doplňky a leštěný hliník. Specialitkou je z hliníku vyvedená figurka tančícího slona, opět pocta Type 41. Tato soška byla původně vytvořena Ettoreho bratrem Rembrandtem.

Poprvé bude vůz k vidění v půlce září na Contours d’Elegance v Pebble Beach, kde se postaví vedle ostatních speciálních modelů. Nás jen trochu mrzí to, že se nedostalo očekávané poctě také české závodnici Elišce Junkové.