Renault představuje závodní koncept R.S 01

Renault_60851_global_frVe světě závodních vozů ještě na chvíli zůstaneme s nově představeným konceptem od Renaultu. R.S 01 je výstavní skříní technologií a znalostí ze sportovní divize Renault Sport a dokonce se zúčastní World Series by Renault v roce 2015.

Koncept na první pohled zaujme aerodynamickou stavbou s mohutným zadním křídlem, která je předzvěstí více než slušného aerodynamického přítlaku. Tuto domněnku potvrzuje jeho hodnota 1.7 tuny, kterou vůz generuje v maximální rychlosti 300 km/h. Zcela zásadní je také hmotnost, která díky karbonové konstrukci činí necelých 1100 kg.

Pod karoserií těsně za řidičem, tedy uprostřed vozu, se nachází pohonná jednotka. Renault zvolil motor Nismo V6 3.8 biturbo o výkonu přes 500 koní. To je výkon, který R.S. 01 staví na pomezí kategorií GT3 a DTM. Na zadní kola se výkon přenáší skrze sedmistupňovou sekvenční převodovku Sadev. K zastavení speciálu poslouží karbon-keramické brzdy o průměru 380 mm, do kterých se zakusují šestipístkové třmeny. Samozřejmostí jsou i nové aerodynamické ráfky, opatřené středovou maticí a pneumatikami Michelin.