Škoda využívá podnikovou dovolenou, nová Fabia se začne vyrábět koncem měsíce

skoda fabiaNedočkavý národ může zajásat, již koncem tohoto měsíce totiž začnou z výrobních linek Škody, sjíždět první kusy nové Fabie. Ačkoliv oficiální internetové představení proběhne až v září, mladoboleslavská automobilka se připravuje na vyplnění poptávky.

K přípravě výroby využije Škoda celopodnikovou dovolenou, trvající ode dneška do 15. srpna. V těchto dnech se nevyrábí a bude tak možné rozšířit lakovnu a také dokončovací zónu, kde jsou očekávány nové stroje.

Jak jsme již psali dříve, nová Fabia nevyužije modulární platformu MQB mateřského Volkswagenu, ale místo toho zůstane u poupravené PQ25, tedy platformy, na které stála Fabia doteď. Motorovou paletu si druhý nejmenší model vypůjčí od faceliftovaného Volkswagenu Polo a v nabídce tak bude široká škála vznětových i zážehových motorů. Bohužel se u nadcházející generace nedočkáme verze RS. Ta byla zamítnuta několik měsíců zpátky z důvodu nízké poptávky.

My si tedy osobně myslíme, že kdyby Škoda přistoupila u RS verze zpět k manuální převodovce, nejeden zákazník by jim trhal ruce.