Toyota pojede závod Baja 1000 s modelem Tundra TRD Pro

Tundra3Aby Toyota ukázala, jak schopná v off-roadu je jejich nová Tundra TRD Pro, přihlásila vůz do extrémního off-road závodu Baja 1000. Pojede v kategorii Full Size Stock Class a podle jejich slov se závodní verze liší od té sériové jen v detailech.

Zvenku dostala Tundra kromě bojového zbarvení světelnou rampu na předním vyztuženém nárazníku a sedmnáctipalcová kola s obřími pneumatikami. Uvnitř se potom skrývá závodní rám, potřebný pro přihlášení do závodu a také závodní sedačky Mastercraft. Kvůli orientaci jsou přítomny dva navigační systémy a vysílačka. Asi největším narušením sériovosti auta je kompletní stavitelný off-road podvozek.

Jak je to s výkonem sériového motoru, to nám Toyota nesdělila, nicméně přibylo sání s otevřeným filtrem a také výfuky bez katalizátoru. Osmiválec o objemu 5.7 litru poskytuje standardně pěkných 381 koní 543 Nm točivého momentu. Úpravami se mohl výkon zvednout někam za hranici 400 koňských sil.

Jak si Tundra TRD Pro v závodě povede, se dozvíme až 16. listopadu, kdy bude čtyřdenní závod končit. Během něj bude muset vůz zdolat nástrahy tisíce mil (1609 km) v terénu.

Tundra1 Tundra2