Honda ukazuje již druhý koncept Civicu Type R

Type R Concept II 2Civic Type R bude oficiálně odhalen v Paříži za pár dní, již teď se však můžeme pokochat konceptem, který Honda uvolnila. Druhý koncept nadcházející generace oblíbeného hot-hatche tentokrát nese modrou barvu a měl by být ukázkou toho, jak bude vypadat produkční model.

Na přední části je jasně vidět, odkud se vzala nedávno představená varianta Sport. Ostře střiženou masku a světla s LED denním svícením (součást všech Civiců po faceliftu), doplňuje ještě předsazený černý spojler. Dominantní jsou i vytažené blatníky a samozřejmě zadní část, hostící mohutné křídlo, do kterého jsou vytažené koncové lampy. Celkem čtyři koncovky výfuku ční ze sportovního difuzoru.

Co do technologií, slibuje Honda skutečně velké věci. Přední nápravu bude pohánět dvoulitr i-VTEC s turbodmychadlem, opatřený výkonem hned 280 koní. Ten se bude přenášet skrze šestistupňový manuál, u kterého se hovoří o návratu klasického přesného a krátkého řazení, tolik oblíbeného ze sportovních modelů značky. Podobně jako Megane R.S ze stáje Renault, využije i Civic řízení s oddělenou těhlicí, díky kterému točivý moment tahá za volant jen minimálně. Podvozek bude řešen novým čtyřbodovým Adaptive Damper systémem. Předpokládáme, že to znamená nezávislé zavěšení zadních kol, oproti standardním verzím.

Civic Type R by měl mít údajně nesrovnatelný výkon s ostatními sportovními modely, zahrnujícími i legendární Integru, či dokonce NSX. Traťovému použití bude napomáhat i zcela nový režim +R, který Civicu dodá trochu té extrémní nátury a bude vhodný na okruhy. Celkově by se měl vůz zaměřovat především na řidiče a na maximalizaci požitku z jízdy.

K mání bude nový Civic Type R během příštího roku. Ceny zatím neznáme, víme jen, že do Evropy se bude vůz dovážet z Velké Británie, kde Honda některé svoje modely vyrábí.