Koncept Lincoln Continental z roku 2002 jde do dražby

Continental koncept 3Do dražby jde velmi zajímavý koncept, který Lincoln představil již před dlouhými dvanácti lety. Vůz v roce 2002 vyvolal poprask na auto show v Los Angeles, kde mnoho lidí zaujal svým futuristickým designem, kombinovaným s retro prvky. Kromě designu jsou zajímavé i technologie, za jejichž pomoci vůz vznikl.

Hybnou silou velkého sedanu, jehož karoserie je tvořena výhradně kompozitem a hliníkem, je dvanáctiválcový šestilitr se slušným výkonem 414 koní. Na zadní kola je síla přenášena skrze šestistupňový automat a k dispozici je i zatáčení zadní nápravy, závislé na rychlosti. Všechna čtyři kola jsou nezávisle zavěšena a podvozek má elektronicky nastavitelné tlumiče.

Jako návrat do minulosti působí zadní dveře otevírané proti směru jízdy, které jdou rozevřít až do úhlu 90 stupňů. Velmi málo vídaným prvkem jsou optické kabely, které rozvádí osvětlení do stropnice a také do dveřních výplní. Na svou dobu měl koncept Continental i luxusní technologii LED svícení.

Pokud by se vám Continental líbil, máme pro vás bohužel špatné zprávy. Už v roce 2010, kdy byl vůz poprvé prodán v Monterey, byl vůz nepojízdný. Přesnější informace nejsou k dispozici, nicméně tehdy prý ve smlouvě bylo, že vůz prostě nefunguje. Už v tu dobu však stál 56 100 dolarů (asi 1.2 milionu korun). Aktuální dražba proběhne v polovině listopadu ve státě Texas. A abychom nezapomněli, kromě toho, že vůz nefunguje, taky nejde přihlásit na značky, protože není homologován.