Mustang s EcoBoostem vylepšuje zvuk přes rádio

EcoSoundNa zvuk motoru, zesílený skrze audiosystém vozu, jsme si byli nuceni za nějakou dobu už zvyknout. Tak například námi testovaná Octavia RS třetí generace tento systém měla, a jak se nyní potvrdilo, má ho i nový Mustang modelového roku 2015, který vozí pod kapotou čtyřválec EcoBoost.

Redaktor Jason Cammisa z magazínu Road & Track dal na Twitter fotografii, na které stojí nad Mustangem a v dlani má pojistku. Podle jeho slov je to pojistka 27 a po jejím vytažení ztichlo jak autorádio, tak i zvuk motoru. Tímto prvkem, který nese v názvosloví slovu označení Active Noise Control, se nám Ford během představování nového Mustangu pravděpodobně zapomněl pochlubit. Jeden z inženýrů Fordu již přítomnost systému potvrdil, vylepšování zvuku je ale podle něj pouze u motoru 2.3 EcoBoost.

Na druhou stranu se Ford dušuje, že zesílení zvuku motoru není během jízdy poznat. Systém má prý velice vychytaný algoritmus, na jehož základě určuje správnou hodnotu a zesílení tak, aby byl výsledek co nejpřirozenější. I přesto by však někomu mohlo vadit, že kromě zmíněného vytažení pojistky, není jiná možnost, jak Active Noise Control vypnout.

Zdroj: Road & Track