Největší objednávka u Rolls-Royce v historii bude jezdit pro hotel

Phantom 8Čínský businessman Stephen Hung, proslulý svými návrhy a zařízeními pro ultra bohaté, vytvořil největší objednávku v historii britské značky Rolls-Royce. Vznikne tak vůbec největší flotila britských luxusních vozů na světě, která bude využívána v hotelu Louis XIII v Macau. Ten se otevře v první polovině roku 2016.

Flotilu tvoří dohromady 30 vozů Rolls-Royce Phantom s prodlouženým rozvorem, všechny v červené barvě a vybavené mnohými pozlacenými odznaky na karoserii. Každý vůz je velmi specificky na míru upraven a dva z nich se potom mohou honosit titulem nejdražších Phantomů, co kdy byly vyrobeny. Tyto dva vozy si zlato povezou nejen na exteriéru, ale i v interiéru. Detaily ohledně vozů a jejich výbavy jsou pochopitelně tajné, ale víme, že třeba analogové hodiny navrhuje a vyrábí firma Graff Luxury Watches.

Podle Hunga vozový park hotelu v zásadě vystihuje povahu hotelu samotného. 30 vozů má za úkol dopravovat nejbohatší zákazníky z celého světa a poskytovat jim luxus, pojatý stejně jako v hotelových pokojích. Firma Rolls Royce zároveň pomůže navrhnout příjezdové cesty a parkoviště hotelu, stejně jako zaškolit řidiče pro řízení těchto unikátních vozidel.

Nás jen zajímá, kolik bude stát ubytování v hotelu se službami šoférů a taky co se stane, až nějaký čínský businessman pozvrací zakázkový interiér vozu za několik milionů dolarů.