Renault Espace na prvních oficiálních obrázcích

RENAULT ESPACE V (JFC) - PHASE 1Zcela nový Renault Espace se chystá do Paříže, ale už teď můžeme nabídnout první tři oficiální obrázky, odhalující vzhled nové generace a také fakt, že se bude jednat v zásadě o crossover. Je to poměrně prudká změna oproti klasickému MPV stylu, který vyznávaly všechny 4 předchozí generace.

Nový Espace má výrazně plynulejší vzhled a některými prvky těží z konceptu Initiale Paris, který Renault představil minulý rok. Krabicoidní design předchozí generace, a vlastně i těch předtím, se nekoná. Na obrázcích rozhodně zaujmou i velmi velká kola, jejichž rozměr odhadujeme minimálně na osmnáct palců. Samozřejmostí jsou LED přední i zadní světla, která budou k mání v závislosti na výbavě.

Uvnitř bude možné vybírat z pětimístné a sedmimístné konfigurace a doménou palubní desky bude velký dotykový displej. Základem vozu bude modulární platforma CFM1 a předpokládá se, že k dispozici budou výhradně čtyřválcové přeplňované motory. Tříválcové agregáty z rodiny TCe se tak nekonají a vzhledem k velikosti auta je to vlastně dobře.

Plné odhalení proběhne příští týden, konkrétně 2. října.