S-MAX nové generace odhalen před premiérou

S-MAX 1Ford oficiálně odhalil druhou generaci populárního MPV S-MAX. Ačkoliv se vůz představí veřejnosti až na pařížském autosalonu příští měsíc, detaily známe již nyní. Rodinný vůz se přiblížil designovému stylu Fordu a nese si některé vzhledové prvky z Focusu a Fiesty, zároveň se stal komfortnějším a praktičtějším.

Rozhodně zaujme novinka, kterou S-MAX nabízí jako první ve své třídě. Jedná se o elektricky ovládané sklápění druhé a třetí řady sedadel. Tento prvek doprovází i bezdotykový systém pátých dveří, ovládaný gestem nohy. Z dalších komfortních prvků můžeme zmínit například elektricky nastavitelný volant a přední sedadla s masážní funkcí.

Co do motorů, pod kapotou nalezneme dvoulitrový turbodiesel 2.0 TDCI ve třech výkonových variantách. Nejslabší má 118 koní a následuje verze se 148 a 177 koňmi. Co se benzínových motorů týče, budeme moci S-MAX objednat se zcela novým motorem 1.5 EcoBoost o výkonu 158 koní, případně se dvoulitrem 237 koní. Všechny motory budou doprovázet šestistupňové manuály nebo dvouspojkové samočinné převodovky. Vůbec poprvé se také očekává nabídka pohonu všech kol.

Další detaily lze očekávat u příležitosti pařížského autosalonu. Prodeje začnou v létě příštího roku a evropská základní cena je stanovena někam do okolí 800 tisíc korun.