Dacia představila v Brazílii koncept Duster Oroch

Duster Oroch 7To čemu se ve světě říká volnočasové pick-upy, se u nás příliš velké oblibě netěší. Možná proto představila Dacia svůj koncept Oroch, který spadá přesně do této kategorie, až ve vzdáleném Sao Paulu v Brazílii. Právě zde probíhá od 30. října autosalon.

Že Dacia směřuje svůj koncept, který je v tuto chvíli jen designovým cvičením, právě do těchto lokalit, o tom svědčí i fakt, že za návrhem stojí designové centrum Renaultu v Latinské Americe. Ze standardního Dusteru se stal zajímavě vyhlížející pick-up s variabilní korbou, osmnáctipalcovými koly a bílo-oranžovým zbarvením. Pětimístný interiér je v zásadě převzat z Dusteru, má však to, čemu se říká Cover Carving. Tato technologie by měla znamenat další vrstvu odolné pěny na sedadlech, navíc potažených materiálem, připomínajícím neopren. Samozřejmostí je i designové zpracování, které by bylo v případě prodeje možné různě upravovat.

Specialitkou na závěr je dvojice kamer integrovaných v C sloupcích, které se dají ovládat zevnitř vozu. Kamery umí nahrávat a jsou myšlené pro zachycování sportovních momentů ze souběžně jedoucího vozu tak, jak je to vidět i na videu.YouTube Direkt