McLaren ukázal interiér extrémního P1 GTR

McLaren P1 GTR Hot Weather Test Bahrain Sept 2014Exteriér připravované ostré P1 jsme již viděli, teď však máme možnost nahlédnout i do interiéru superauta za necelé dva miliony liber. Monstrum o výkonu 986 koní, tedy ještě o 83 koní výkonnější, než standardní P1, o sobě tvrdí, že se stane nejlepším řidičským autem na trať.

Interiér proto nemůže být jiný, než nekompromisně sportovní. Volant je inspirován tím z vítězné Formule 1 Lewis Hamiltona a stejně jako v podstatě vše okolo, je z karbonu. K tomu je k dispozici ještě digitální panel s potřebnými informacemi, a samozřejmě závodní sedačka, designem propůjčená z vozů DTM a opatřená šestibodovým pásem.

Vůz, který oproti standardní P1 disponuje promyšlenější aerodynamikou a chlazením, nabízí dokonce systémy DRS pro redukci aerodynamického odporu a IPAS, sloužící k okamžitému zvýšení výkonu a předjíždění.

P1 GTR se začne prodávat, jakmile skončí výroba silniční P1 a nabídnuto bude jen a pouze jejím majitelům. Ti také dostanou v rámci ceny vozu program P1 GTR Driver Programme, který je zavede s instruktory na světové okruhy formule 1.