Nová Corvette Z06 bude až strašidelně rychlá

Corvette Z06 13Když se poprvé prořeklo, že bude mít nová generace nejsilnější verze Corvette 650 koní, bylo všem jasné, že americký sporťák rozhodně nebude žádný loudal. Teprve teď se však vyšlo na povrch se všemi čísly, která říkají, jak moc bude nová Z06 rychlá.

Díky kompresorem přeplňovanému osmiválci o objemu 6.2 litru, zvládne Corvette sprint na stovku za 2.95 sekundy a čtvrtmílovou trať překoná za 10.95. To jsou až neskutečně rychlá čísla. Drobným paradoxem ovšem je, že tyto hodnoty platí pro verzi vybavenou osmistupňovým automatem. Pokud budete měřit základní sedmistupňový manuál, bude to ke stovce trvat 3.2 a čtvrtinu míle pojedete 11.2. Corvette Z06 je tak jedním z mála aut, která jsou s automatem rychlejší než s manuálem.

Podstatné každopádně je, že se Z06 vyšplhala mezi opravdové velikány. Konkurovat může například Audi R8 V10, Porsche 911 Turbo nebo třeba úchylně rychlému Nissanu GT-R. Proti všem těmto autům však stále stojí výrazně méně. Cena Corvette Z06 startuje v Americe na částce 79 tisíc dolarů (1.7 milionu korun).