Ford představil Shelby GT350 Mustang

GT350 Mustang 7Ford s velkou parádou uveřejnil fotografie a informace, týkající se nového Mustangu, nesoucího odkaz legendárního Carrolla Shelbyho. Nový GT350 Mustang by měl být jedním z nejlepších Mustangů kdy postavených a je poháněn pohonným ústrojím, které u Fordu nemá obdoby.

Základem je totiž nový, navzdory všem očekáváním a obavám atmosféricky plněný, vidlicový osmiválec o objemu 5.2 litru. Motor má tzv. „flat-plane“ klikovou hřídel, na které jsou jednotlivé ojnice uchyceny po 180 stupních, místo po konvenčních 90. Výsledkem je lepší pulzace výfukových plynů, a tím i lepší dýchání motoru. Motor by měl být podle Fordu nezvykle točivý, a ačkoliv ještě nebyla uveřejněna technická data, můžeme se těšit na výkon přes 500 koní a točivý moment přes 542 Nm. Motor je dále napojen na šestistupňovou manuální převodovku s krátkým uspořádáním a na samosvorný diferenciál Torsen.

Spolu s tep zvyšujícím pohonným ústrojím, přichází na scénu i další prvky. Již na první pohled má GT350 Mustang výrazně svalnatější vzhled, nová devatenáctipalcová kola pod kterými se ukrývají větší brzdy Brembo a další prvky. V interiéru je potom dvojice sedaček Recaro, jiné palubní přístroje a infotainment MyTouch.

Podvozek dostal významnou novinku, a sice elektronicky ovládané, magnetické tlumiče MagnaRide. Ty jsou schopny s obrovskou rychlostí reagovat na jízdní situace a přizpůsobit nastavení odpružení. Ford slibuje vynikající odezvu a také špičkovou vyváženost, danou mimo jiné vyšší tuhostí karoserie, oproti předchozí generaci.