Land Rover předvádí na videu All Terrain Progress Control

RR 1Asistenty pro terénní jízdu, které jsou k mání ve vozech Range Rover, mají nezřídka dost neuvěřitelné vlastnosti. Zcela zásadní novinkou je ovšem systém All Terrain Progress Control, který dovoluje jízdu v těžkém terénu snad už i malému dítěti.

Stisknutí tlačítka u voliče převodovky, funguje v tomto případě jako mávnutí kouzelnou hůlkou. Stačí nastavit požadovanou rychlost, zcela sundat nohy z pedálů, a vůz se sám postará o zbytek. Zatímco vy točíte volantem a navádíte auto, pohonné ústrojí naprosto přesně dávkuje výkon na každé kolo, aby minimalizoval prokluz a naopak zachoval co nejvyšší trakci. Systém si umí poradit od základního terénu, přes strmé výjezdy až po jízdu po velkých kamenech.

Rychlost je nastavitelná od 1 míle v hodině až do 19 mil, přičemž systém se stále stará o to, aby průjezd nebyl moc rychlý, ale zároveň dostatečně plynulý. Velmi příjemná je i cena, kterou za systém ATPC do Range Roveru modelového roku 2015 zaplatíte. Vzhledem k tomu, že má vůz všechna čidla potřebná pro funkci tak jako tak, stojí ATPC v Británii pouhých 175 liber (6200 korun).YouTube Direkt