Přihoďte výbavu, nebo vaše 458 Speciale dostane někdo jiný

ferrari-458-specialeFerrari si může své zákazníky vybírat, o tom není sporu. Je však určitá hranice, za kterou by neměl žádný obchodník zajít ani za předpokladu, že je jeho zboží nedostatkové. Přesně to se stalo Ferrari v případě 458 Speciale.

Jelikož je aktuální 458 dost možná poslední atmosféricky plněný osmiválec, který kdy z dílen Ferrari vyjede, strhla se po posledních kusech obrovská poptávka. Podle některých zdrojů se zákazníkům, kteří mají vůz objednaný vůz mnoho měsíců, stává, že jsou postaveni před nepříjemné ultimátum. Buď přihodí další prvky výbavy a zvýší tak cenu svojí objednávky, nebo o ni přijdou ve prospěch někoho, kdo je přeplatí.

Toto chování obecně není příliš etické, ovšem ve chvíli, kdy je na vůz již vybrána vratná záloha ve výši 20 tisíc euro (552 tisíc korun), je to přímo k nas..štvání. Někteří lidé, kteří si nakonfigurovali svůj vysněný vůz, musí najednou připlácet za prvky, které ani nechtějí. Na jejich objednávku totiž čeká mnoho dalších, kteří jsou ochotni platit víc.