Audi uvede do roku 2018 dvojici čistě elektrických modelů

Audi R8 e-tronAudi odmávlo vývoj dvou zcela nových aut, která budou do roku 2018 vystupovat v modelové řadě jako vůbec první čistě elektrická vozidla. Podle Reuters by se mělo jednat o jeden sporťák a jeden vůz zaměřený na sportovní aktivity. Tedy pravděpodobně crossover, kterým si odvezete sportovní vybavení.

Nás pochopitelně víc zajímá ta část se sporťákem, protože jestli všechno dobře dopadne, mohli bychom se konečně dočkat produkční R8 e-tron. Poměrně jednoznačně by se jednalo o druhou generaci tohoto supersportu, která se sama o sobě představí příští rok.

Druhý Sport Activity Vehicle by se měl postavit proti zatím odložené Tesle Model X, ale je dost možné, že pobere hodně designu z předchozích konceptů Audi. Docela zásadní by měl být dojezd, který Audi v tuto chvíli slibuje více než 500 kilometrů na nabití.

Že to Audi myslí do budoucna s elektromobily vážně, o tom svědčí i plán, podle kterého se německá značka chystá zainvestovat celkem 2 miliardy euro do vývoje elektrických pohonných systémů a digitálních technologií.