Peugeot 308 GTI opravdu již příští rok

308 R 1Zalovíte-li v paměti, vzpomenete si, že již dříve se řešila sportovní verze Peugeotu 308. Auto roku má velmi služný základ na sportovní vůz a GTI v názvu mu tak bude jen a pouze slušet. A ten čas se konečně blíží, podle magazínu Autoexpress přijde 308 GTI již během roku 2015.

A Peugeot to myslí úplně vážně. Podle všeho si 308 GTI poveze rovnou nejsilnější motor, který kdy francouzská značka nabízela. Jedná se o upravenou jednotku 1.6 THP o výkonu 270 koní, kterou jsme vyzkoušeli již ve sportovním modelu RCZ R. Společně s upraveným odpružením, pořádně dimenzovanými brzdami a samosvorem Torsen, se může jednat o poměrně velkou díru do světa hot hatchů.

Podstatná je i zmínka o převodovkách. Zatímco 308 GTI bude stejně jako RCZ R hostit klasický šestistupňový manuál, chystá se do budoucích sportovních modelů ještě nově vyvíjený osmistupňový automat. Proti tomu v zásadě nic nemáme, ale musí těch kvaltů být rovnou osm?

No a poslední otázka se týká dříve zmiňované verze 308 R (koncept na obrázku). Tu by podle všeho mohl vyladit tým Peugeot Motorsport a všechny detaily jsou zatím v neznámu.