Postarší novozélandský pár se zamkl na 13 hodin v autě

Mazda 3Novozélandští důchodci zjevně nepotřebují ani kořen k tomu, aby zažili pořádné drama. Stačí jedna Mazda 3 aktuální generace a o celonoční horor, končící odjezdem do nemocnice, je postaráno. A přitom stačilo k úniku tak málo.

Pan a paní Smithovi na Novém Zélandu nasedli do své Mazdy 3 a zavřeli za sebou dveře. Bohužel zapomněli bezkontaktní klíč mimo vozidlo, to se po chvíli jejich neaktivity zamklo a „uvěznilo“ je uvnitř. Pro pár ve věku 65 a 68 let se tak stala z jejich vozu doslova nezdolná past. Volání o pomoc přišlo vniveč, všude kolem se oslavovala Noc Guye Fawkese a pro ohňostroje nebylo slyšet vlastního slova.

Dramatické uvěznění probíhalo po celých 13 hodin. Po této době, za kterou se největším nebezpečím může stát nuda, byl pár konečně osvobozen. Paní Smithová měla problém s dýcháním a pan Smith byl v bezvědomí (to jako vážně?). A čím se to Mazda provinila, že ze svého auta udělala zcela neprolomitelné vězení? Asi na ten knoflík u kliky, kterým se mechanicky odemykají dveře, dala málo červené barvy. Ano, přesně tak. Celou dobu bylo potřeba jen pootočit kolébkou nad klikou dveří, a vůz by se odemkl.

Pan Smith se opravdu velmi, ale velmi styděl a Generální Manažer Mazdy na Novém Zélandu se k celé situaci vyjádřil, že někteří dealeři asi nedostatečně informují zákazníky o možnostech, jak ručně přemoci elektroniku.