Ford láká na Focus RS, představí se již 3. února

Ford-Focus-RSAni ne dva týdny před oficiálním uvedením, láká Ford na novou generaci Focusu RS. Ta přichází chvíli po uvedení přiostřené verze ST a završí tak kompletní modelovou řadu. Video sice nic moc neodhaluje, ale rozhodně stojí za to ho vidět.

Na svém testovacím okruhu prohání Ford maskovanou mulu a to především tak, jak bychom to od Focusu moc nečekali – dveřmi napřed. Docela to nahrává tvrzení, které říká, že nové RS dostane pohon všech kol. To by rozhodně nebyla jediná změna. Dříve využívaný pětiválcový motor totiž nahradí menší čtyřválec 2.3 EcoBoost, napojený na šestistupňový manuál. Mělo by se jednat o stejný motor jako ten v Mustangu, naladěný někam do okolí 350 koní.

Ještě jednu věc bude mít nový Focus RS s Mustangem tak trochu společnou. Poprvé se totiž bude vůz prodávat jak v Evropě, tak i v USA a tedy se i z něj stane „globální sporťák“. Lze proto očekávat, že po oficiálním odhalení zmíněného 3. února, přiveze Ford vůz na autosalony jako do Ženevy, tak i do Chicaga.YouTube Direkt