Ford plánuje ostřejší než ostrou Fiestu

Fiesta STPo úspěchu Fiesty ST, která se začala prodávat předminulý rok, začínají se množit zvěsti o nové a ještě ostřejší verzi. Zapomeňte na 180 koní, které umí ST, na řadu dost možná přijde zcela nová Fiesta RS s výkonem údajně kolem 250 koní.

Vše jsou zatím nepotvrzené domněnky, ale zároveň je dost faktorů, které hovoří pro. Tak například Ford řekl, že chce do roku 2020 uvést celkem 12 nových, globálně dostupných sportovních modelů. A pak je tu samozřejmě Audi S1 a Volkswagen Polo R. Dva vozy, které si o třetího konkurenta přímo říkají.

Tyto zmíněné vozy mají také pohon všech kol, který je při výkonech hodně přes 200 koní docela dobrou pomůckou. Je tedy dost možné, že se plánovaná ostrá Fiesta zbaví svého předního náhonu a také nasadí pohon obou náprav. Jak to bude s motorem, to se přesně neví, nicméně vzhledem k dnešní technice, kdy například Peugeot nemá problém vymáčknout z 1.6 THP 270 koní, je dost možné, že Fiesta zůstane u 1.6 EcoBoost, naladěného na výrazně vyšší výkon.

Kdy budeme moci vůz čekat, to se zatím můžeme jen dohadovat. Hovoří se ale o roce 2017, což znamená, že první koncept by mohl být hotový již během 2016.

Nezařazené