Pagani Zonda je stále naživu, tentokrát s manuální převodovkou

760 Roadster 4Pagani Zonda je italskou alternativou kola štěstí v Mountfieldu. Zatímco měla její výroba skončit už několikrát, a Zonda definitivně odejít do důchodu, Pagani se svého zásadního modelu ne a ne vzdát.

Ona italská značka za to zase až tolik nemůže, zákazníci prostě Zondu stále chtějí a není tak důvod, říci jim ne. Posledním přírůstkem do rodiny je jedinečná (jakože se vyrobí jenom jedna) Zonda 760 Roadster. Kolik za ní majitel zaplatil, to se bohužel nedozvíme, jisté ale je, že se mu rýsuje budoucí klenot. Jedná se totiž o jednu z velice mála Zond, vybavených manuální převodovkou. Ta je napojena na motor, jehož výkon ctí název vozu. Atmosférický dvanáctiválec o objemu 7.3 litru má výkon 760 koní a je propůjčen od AMG.

Série 760 začala již před rokem, kdy si první kus, mimochodem také s manuálem, objednal závodní jezdec F1 Lewis Hamilton. Další dva kusy, tentokrát s automatickou převodovkou, putovaly kamsi na střední východ a tento je celkem čtvrtý. Opět připomínám, že by se mělo jednat o „finální sérii“ Zondy a je tedy dost možné, že tento vůz je již definitivně poslední. Pravděpodobně to ale vydrží opět jen tak dlouho, než někdo zamává tučným kontem.