Peuget uvedl ve spolupráci s Bimota speciální verzi RCZ R

RCZ R Bimota 16Velmi zajímavý koncept vozu se objevil, tak trochu paradoxně, na výstavě motorek ve Veroně. Italský výrobce Bimota sem přivezl projekt, pro který se dal dohromady s francouzským Peugeotem. Vznikla tak speciální edice sportovně laděného RCZ R o výkonu 304 koní.

Standardní blow-off ventil v RCZ R syčí sám o sobě dost, přesto však Bimota osadila motor 1.6 THP novým kouskem. Spolu s laděným výfukovým systémem, novou řídící jednotkou a přímým filtrem to znamená nárůst výkonu na 304 koní z původních 270. Úměrně vylepšen byl i brzdový systém a na předních kolech se zabydlely větší kotouče se čtyřpístkovými brzdiči. Podvozek přitvrdil a celý vůz si sedl o deset milimetrů blíže zemi.

Navenek je vůz s kódovým názvem PB104 (zkratka Peugeot a Bimota, 1 je číslo projektu a 04 počet kol) bezpečně rozeznatelný. Karoserie oblékla italskou trikolóru a barvy charakteristické pro Bimotu, černá kola doplňuje ještě červený proužek. Uvnitř se nachází standardní přední sedadla, ale volant a palubní deska jsou potaženy alcantarou. Zadní sedadla, která byla stejně poněkud k ničemu, úplně zmizela a udělala místo schránce na dvě helmy.

Jak to bude s dostupností této speciální edice se bohužel neví, ale předpokládám, že se bude jednat o pár kusů, dostupných skrze italskou Bimotu.