Rolls-Royce ukázal speciální edici Phantom Drophead Coupe Nighthawk

RR Nighthawk 1Velmi limitovanou a velmi speciální edici svého obrovského kabrioletu ukázal Rolls-Royce. Jedná se o Phantom Drophead Coupe ve „sportovně“ laděné verzi Nighthawk. Vůz bude k mání pouze v USA a pouze v sérii devíti kusů.

Ono sportovní naladění spočívá především ve velkém množství karbonu, kombinovaného s červenou kůží, který se zabydlel v interiéru vozu. Kompozitním materiálem jsou tak obalena madla dveří, celá palubní deska a dekory v multifunkčním volantu. Slouží zároveň jako podklad budíků. Sedadla a mnoho kožených částí je nyní obšito do křiklavě červené kůže. Celek uvnitř působí tak trochu vykřičeně a zvenku to do velké míry zachraňuje alespoň černý lak Diamond Black Metallic.

Mechanicky se nezměnilo nic a pod kapotou je stále dvanáctiválec o objemu 6.75 litru, jehož výkon 453 koní a 719 Nm točivého momentu dovolí ohromnému vozu vystřelit z nuly na sto za 5.6 sekundy. Cena vozu je samozřejmě neznámá a podle mého, zeptáte-li se v Rolls-Royce, dozvíte se akorát, že je „adekvátní“.