Vozidla od GM budou umět předpovídat poruchy

GM Predikce 1Ten nadpis je vlastně tak trochu zavádějící. GM totiž uvádí službu, která bude umět předpovídat poruchy některých komponent ve vozidle, a upozorňovat majitele na potřebu pozornosti. Nebude se však jednat o funkci samotného vozidla, nýbrž o zpracování dat na serverech GM, která tam bude vozidlo zasílat.

Auto přes síť pošle na servery OnStar, což je rozsáhlá asistenční služba General Motors, různá diagnostická data. Servery je vyhodnotí podle různých algoritmů a v případě, že detekují, že by se měl majitel o některý komponent zajímat, informují ho SMS zprávou, mailem, případně skrz aplikaci nebo přímo ve vozidle. Tato služba je naprostou novinkou a nikdo jiný ji v tuto chvíli neposkytuje.

Zprvu se omezí tato automatická diagnostika na startér, palivovou pumpu a baterii. Postupně se však bude záběr komponent ve vozidlech rozšiřovat. Zejména zmíněná baterie se může stát účinnou pomocí v zimě. Jakmile se zjistí, že je baterie ve voze téměř vybitá a je možné, že ráno nenastartuje, OnStar vás upozorní, abyste si dali třeba nějakou kratší večerní projížďku.

Systém bude poprvé zaveden u několika modelů Chevroletu modelového roku 2016. Konkrétně ho budou moci využívat majitelé nových Corvette, Equinoxů, Suburbanů, Silverad a Tahoe.