Aston Martin oznámil příchod omezené edice Vulcan

Aston Martin Vulcan 6Nejintenzivnější Aston Martin co kdy vzniknul, určený pouze na trať, vyrobený v sérii 24 kusů a svým poměrem výkonu a hmotnosti překonávající závodní speciály vytrvalostních závodů. Přesně takový by měl být nový Vulcan, kterého představí britská značka v Ženevě.

Svým vzhledem se však Vulcan mezi klasické Astony rozhodně neřadí. Karbonový monokok, který tvoří základ vozu, je obestavěn aerodynamickou karosérií, s jejíž přední část bude mít mnoho lidí problém. Oproti tomu zadní partie, které dominuje gigantické křídlo a podobně dimenzovaný difuzor, nese se zcela v tradičním designu značky.

Pod kapotou se nachází materiál pro staromilce. Sídlí zde vidlicový dvanáctiválec o objemu 7 litrů, jehož výkon je něco přes 800 koní. Na zadní nápravu, která disponuje samosvorným diferenciálem, je tento výkon přenášen skrze šestistupňovou sekvenční převodovku a karbonový kardan. Brzdí se závodními karbon-keramickými brzdami Brembo. Podvozek je samozřejmě to nejlepší, co si lze představit. Plně nastavitelnému závodnímu zavěšení sekundují ještě nastavitelné stabilizátory a řidiči vypomáhá z vozu nastavitelná kontrola trakce a ABS.

Produkce vozu je striktně omezená na zmíněných 24 kusů. S každým z nich získá zákazník možnost účastnit se speciálních tréninkových programů na trati, u kterých budou přítomni závodní jezdci. Vulcan vás celkově vtáhne do děje okolo Aston Martin a posadíte se za volant i dalších vozů, mezi kterými lze zmínit například One-77 nebo závodní Vantage GT4.