Jensen hlásí návrat s modely GT a Interceptor

Jensen 3Legendární značka Jensen Motors, která vyráběla v šedesátých a sedmdesátých letech dnes již klasický model Interceptor, odešla z trhu před třinácti lety. Nyní se však vrací a do Ženevy přiveze koncept svého prvního novodobého modelu.

Tato novinka se bude jmenovat prostě a jenom GT a Jensen jí bude vyrábět ve velmi malé sérii po omezenou dobu, než se v roce 2016 objeví nový, již standardně sériový, Interceptor 2. Úvodní kousek je sice aktuálně stále ve stádiu vývoje, ale už teď jsou k dispozici dost neskutečná čísla. Každý ručně vyráběný vůz bude mít pod kapotou osmiválec 6.4 litru s kompresorem, vypůjčený od GM. Na velké osmiválce netradiční je i přímé vstřikování a systém VVTi na variabilní časování ventilů. Tak či tak bude Jensen díky tomu disponovat mocným výkonem 665 koní, přenášeným na zadní kola skrze šestistupňovou automatickou nebo manuální převodovku.

Kromě zajímavého pohonného ústrojí je tu několik dalších specialit. Zadní LED světla jsou propůjčena z Jaguaru F-Type a moderní LED technologie se objeví u těch předních. Krom toho dostane Jensen elektricky ovládanou, uzavíratelnou mřížku chladiče a nastavitelný systém kontroly trakce.