Porsche představilo model Cayman GT4

Cayman GT4 5Po tom co Ferrari představilo turbem dopovaného nástupce 458 a svět je na rozpacích, nový přírůstek od Porsche spadá naopak do kategorie „tady je svět ještě v pořádku“. Jak samo Porsche říká, nový Cayman GT4 je „jasným stanoviskem, že Porsche bude vyrábět radikální sportovní kupé i do budoucna“.

Oproti standardnímu Caymanu, dostala GT4 verze po exteriérové stránky trochu té rváčské nátury. Předek je agresivnější, nádechy za dveřmi větší a v zadní části se usadilo velké pevné křídlo. Nejen na kastli však proběhly změny. Pod koly se ukrývají brzdy, které jsou v zásadě totožné s těmi na 911 GT3 a komu by ani to nestačilo, může si Caymana nechat osadit karbon-keramickými za příplatek. Podvozek je oproti klasice tvrdší a o celé 3 centimetry snížený.

Na svou hmotnost a velikost dostal Cayman GT4 samozřejmě pořádnou porci výkonu. Atmosferický plochý šestiválec o objemu 3.8 litru je umístěn uprostřed za zády řidiče a spolujezdce a nabízí 385 koní. Na zadní kola toto stádo putuje skrz šestistupňovou manuální převodovku a z nuly na sto to Cayman zvládá za 4.4 sekundy. Víc než maximální rychlost 295 km/h, vypovídá o výkonech spíš čas ze Severní smyčky – 7 minut a 40 sekund.

Kdo chce, může už začít Caymana objednávat. Základní cena, ke které bych určitě přihodil ještě skořepinové sesle z kompozitu, začíná na 85 779 eurech (2.37 milionu korun).