Renault ukázal vrcholnou verzi Twinga

Twingo Dinamique S 4Francouzská značka ve Velké Británii předvedla model, který završí modelovou řadu nového Twinga. Jedná se o stupeň výbavy Dinamique S a nabídne spoustu speciálních prvků, okořeněných tím nejvýkonnějším motorem z nabídky.

V zadní části vozu se nachází přeplňovaný tříválec 0.9 TCe, který má na Twingo poměrně slušných 90 koní a točivý moment 135 Nm, navíc dostupný už od 2 500 otáček. Twingu to stačí k důstojné akceleraci z nuly na sto za 10.8 sekundy, což je do města více než dostatečná dynamika.

Zevnějšek vozu bude možné zbarvit do jedné ze tří barev. Na výběr je bílá Crystal White, černá Diamond Black a červená Flame Red. Doplňkem je vždy ještě matně černý pruh přes dveře a samozřejmě i doplňky, zbarvené do vybraného odstínu. Celek dokreslují šestnáctipalcová kola. Z funkčního vybavení exteriéru lze zmínit LED diody na denní svícení, přední mlhovky a další.

Uvnitř bychom našli hliníkové pedály, polokožené čalounění, dekory ve vybrané barvě a další prvky. Nechybí ani tempomat, varování před vyjetím z pruhu, klimatizace nebo bílé podsvícení budíků.

Twingo Dinamique S je již v tuto chvíli dostupné v Británii a postupem času ho určitě můžeme čekat i u nás. První dodávky zákazníkům jsou plánované na duben tohoto roku a cena činí nemalých 12 545 liber (469 tisíc korun).