Schumacherův postup je „bolestivě pomalý“

SchumacherPo delší době a celkem 14 měsíců od nešťastné nehody na lyžích, dozvídáme se další neurčité zprávy o stavu legendy Formule 1. Michael Schumacher, v tuto chvíli 46 letý sedminásobný šampion F1, je stále ve svém sídle na břehu Ženevského jezera.

Jeho domov byl vybaven speciálním zařízením, potřebným pro obstarávání pacienta v jeho stavu a kromě rodiny se okolo něj pohybuje ještě soukromý tým patnácti zdravotníků. I přes veškerou snahu se však Michael nelepší a Schumacher je stále ve stavu, kdy své okolí vnímá jen omezeně. Nemůže mluvit, natož potom chodit nebo se jakkoliv hýbat. Peter Hamlyn, neurochirurg a expert na zranění hlavy říká, že postup je velmi pomalý a nejistý. Prý kdyby se měl Schumacher alespoň částečně zlepšit, bude to stejně jako u mnohých podobných případů záležitost několika let.

Podle jediných zpráv, které jsou médiím dostupné, je navíc ze strany rodiny a lidí okolo Michaela, uvaleno naprosté embargo na všechny detaily. Sídlo ve Švýcarsku je ostře střeženo proti médiím a zejména paparazzi fotografům.

Nezařazené