Volkswagen Passat Alltrack na prvních fotkách

VW Passsat Alltrack 9Vedle mnohých dalších novinek, ukáže se v Ženevě i nová generace Passatu Alltrack. Stejně jako předchozí generace, bude mít i ta osmá vyšší světlou výšku, několik plastových krytů v různých částech karoserie a další prvky.

Důležité jsou i pozměněné tvary obou nárazníků, které dovolují větší nájezdový úhel. Spolu se světlou výškou, která vzrostla o 27.5 milimetru, se sice z Passatu stále nestává žádný velký off-road, ale projede o něco víc, než standardní varianta. Hodí se i částečné zakrytování podvozku, které brání zranitelné komponenty před terénem nebo létajícími kameny.

Samozřejmostí je pohon všech kol 4MOTION. Za normálních okolností se nic nezměnilo a Passat je stále primárně předohrab, ovšem v případě potřeby umí Haldex aktuální generace poslat na zadek tolik výkonu, kolik je potřeba. V situacích s mizernou trakcí by měl pomoci i nový off-road jízdní režim, který upraví odezvu plynu i brzd a přidá i asistenty na výjezdy a sjezdy.

Pro Alltrack budou k dispozici dva benzínové a tři naftové varianty. Nejslabší 1.4 TSI a 2.0 TDI mají po 150 koních, na druhé straně je 2.0 BiTDI o výkonu 240 koní.