Aston Martin DBX je budoucností cestovních GT vozů

Aston DBX 8Aston Martin uvedl v Ženevě koncept DBX, který popisuje jako budoucnost luxusního segmentu. Vůz sice částečně ctí tradiční design značky, přesto je na něm spousta věcí, vypadajících přinejmenším zvláštně. Krom toho by měl být DBX poháněn výhradně elektricky.

Na přídi bychom sice stále našli krásnou mříž chladiče, ovšem kolem ní poněkud divně vypadající světlomety a mlhovky. Naprosto nepochopitelně potom působí fakt, že má DBX hrozně vysokou světlou výšku. To už se i Aston pouští na trh nesmyslných crossoverů?

Další věc je technické vybavení a pohon. Přímo v kolech jsou umístěny bateriemi poháněné elektromotory, volant nemá vazbu na kola a zatáčení probíhá elektricky „drive-by-wire“. S karbon-keramickými brzdami spolupracuje systém pro rekuperaci brzdné energie KERS.

Naštěstí se v Astonu ještě definitivně nezbláznili a sami tvrdí, že pokud se něco podobného někdy dočká sériové výroby, bude se jednat o model určený k přitáhnutí nové generace zákazníků. Stávající modelová řada plná úchvatných osmi a dvanáctiválcových modelů by tak měla zůstat nedotčena…zatím.