Civic Type-R má svou cenu a čas na Nürburgringu

Civic Type R 9O novém Civicu Type-R víme již prakticky všechno, nyní se k nám však dostaly ještě dvě poslední informace, provázející nástup jakéhokoliv sportovního auta na trh. Jedná se samozřejmě o cenovku a také o čas, zajetý na Severní smyčce Nürburgringu.

V první řadě tedy ta cenovka. Až se začne Civic Type-R v létě prodávat, bude za něj Honda v Británii chtít 29 995 liber (1 130 000 korun). Kdo by chtěl kromě sportovní nátury taky trochu pohodlí, může si nechat přihodit za 2 300 liber (86 tisíc korun) ještě GT balíček. Ten přidá infotainment s navigací Honda CONNECT, červené podsvícení interiéru, parkovací senzory, dvouzónovou klimatizaci a další drobnosti…zkrátka nic, bez čeho by se vysmátý řidič Type-R neobešel.

No a teď k té druhé podstatné položce a tou je čas na Nürburgringu. Hondě se povedlo zdolat „zelené peklo“ za 7 minut, 50 sekund a 63 tisícin. Tím nový Civic trhnul rychlostní rekord v kategorii předokolek a překonal tak předchozí nejlepší čas Renaultu Megane RS 275 Trophy-R, který to zvládl o čtyři sekundy pomaleji. I tak jsou však časy spíše orientační, protože okruh jedou různí řidiči v různé dny. Každopádně doporučuji zhlédnout video!YouTube Direkt