Defender příští generace bude v roce 2018

Land-Rover-DC100-Concept-8Už nyní se napjatě vyhlíží Defender příští generace. Legendární model automobilky Land Rover by sice designově neměl vybočit ze zavedeného stylu, přesto se ho však dotkne několik technologických změn. A pokud máte ještě zálusk na současnou generaci, doporučuji si pospíšit, výroba skončí na konci letošního roku.

Zajímavou zprávou je, že se očekávaná novinka bude pyšnit hned pěti různými karoseriemi. Na výběr budou varianty s krátkým rozvorem: dvoudveřová verze s kovovou střechou, dvoudveřová s plátěnou a dvoudveřový pick-up, a s dlouhým rozvorem: čtyřdveřová s kovovou střechou a čtyřdveřový pick-up. Základ Defenderu bude tvořit dvojice subrámů, na kterých bude sedět hliníková karoserie. Motory budou moderní dieselové a benzínové jednotky z rodiny Ingenium, napojené na šestistupňovou manuální nebo devítistupňovou automatickou převodovku. Za příplatek bude k dispozici ještě redukce a uzávěrky diferenciálů.

Přibydou samozřejmě i terénní asistenty, na které jsme u JLR zvyklí. Hovoří se o voliči režimů Terrain Response, asistentech pro vyjíždění a sjíždění kopců a taky o sadě kamer, obklopující celé auto.

Nového Defendera bychom se měli dočkat na trhu v roce 2018 a to jak u nás, tak i v USA. Doufám jen, že vzhled bude oproti konceptu DC100 (na obrázku) o něco tradičnější.