Lincoln představil koncept nové generace Continentalu

Continental 7Lincoln se chystá udělat tento týden na autosalonu v New Yorku velkou bouřku. Představí se zde zcela nový koncept modelu Continental, který by se následně měl objevit příští rok na trhu. Ředitel Ford Motor Company, mateřské značky Lincolnu, tvrdí, že se koncept dostane na trh v takřka nezměněné podobě.

Stejně jako u Continentalu z dob minulých, jedná se i tentokrát o velký sedan, který navíc nápadně připomíná kdysi představený koncept Ford Interceptor z roku 2007. Vůz je dlouhý, má štíhlou linii a některé prvky, které jsou pro Lincoln typické. Ze zástupců moderních technologií se zde nachází plně LED světlomety, panoramatická střecha SPD SmartGlass, která umí udržet interiér chladný při horkém dni nebo skryté kliky dveří E-Latch. Velmi majestátní jsou také jednadvacetipalcová kola s leštěnou čelní částí.

Uvnitř vozu to vypadá jako na přehlídce luxusních materiálů. Vše je obaleno kůží a doplněno alcantarou. Na stropě je satén a koberečky jsou pro změnu z vlny. V Lincolnu si dali záležet i na podsvícení interiéru pomocí LED diod. Přední sedadla jsou nastavitelná ve všech možných i nemožných směrech, zadní na tom samozřejmě nejsou o nic hůře. Zde se navíc nachází stolečky a lednička na šampaňské.

Jestli se bude Continental skutečně vyrábět v podobě blízké konceptu, to zatím nelze než odhadovat. Co do motorizací, prý by se mělo jednat o nový třílitrový šestiválec EcoBoost, který bude exkluzivně pro Lincoln. Ještě před časem bych mohl s jistotou tvrdit, že se nového Continentalu v Evropě nedočkáme, ale vzhledem k současné filozofii Fordu s jeho globálními modely, je docela dobře možné, že Lincoln po delší době vyjede i jinam než do USA.