Nissan představil novou speciální edici GT-R

2016 Nissan GT-R 45th Anniversary Gold EditionPro modelový rok připravil Nissan speciální edici svého jediného skutečného supersportu. GT-R 45th Anniversary Gold Edition slaví 45 let existence Nissanů s označením GT-R. Tato dnes již legendární řada odstartovala v roce 1970 s modelem Skyline C10 a za vrchol je dodnes považován Skyline R34.

Nová speciální edice současného GT-R bude zajímavá zejména barvou. Na exteriér byl zvolen lak „Silica Brass“, stejný, jako se objevil na Skyline GT-R M-Spec v roce 2001. Tehdy se jednalo právě o zmíněnou generaci R34. Novinkou, kterou si však speciální edice nenechá jen pro sebe, ale kterou budou mít všechna GT-R nového modelového roku, jsou i dvacetipalcová kola RAYS v provedení „premium dark“. Kolik kusů speciální edice Nissan přesně nabídne se neví, ale podle tiskové zprávy určené pro USA, jich do států poputuje méně než třicet. Každý z nich bude mít na palubce zlatou plaketu s VIN kódem.

Stejně jako doposud, bude GT-R standardně poháněno motorem VR38DETT, tedy dvěma turby přeplňovaným šestiválcem o objemu 3.8 litru, který disponuje výkonem 550 koní. Kdo by zatoužil po vyšším výkonu, může zvolit ještě verzi Nismo, která má rovných 600 koní.