Nová generace Morgan Aero 8 po dlouhé kampani konečně venku

Aero 8 15Nějaký ten neurčitý detail, video s bublajícím motorem a samozřejmě i krásně vypadající silueta. Takto nás v poslední době Morgan lákal na nejnovější model z jeho dílen, spadající do rodiny Aero. Nutno říci, že skloubení moderní technologie s tradičním vzhledem, vyšlo opět takřka dokonale.

Dřevěné rámy jsou již dávno pasé a o mnoho lepším materiálem je hliník, který také tvoří šasi vozu. U v pořadí již páté generace Aero 8 byla navíc výrazně zlepšena torzní tuhost oproti předchozím modelům a vůz má zcela nové zavěšení včetně stabilizátorů.

Příliš nezměněno zůstalo naopak pohonné ústrojí. V přední části našel své místo osmiválec z BMW o objemu 4.8 litru, plněný pěkně postaru, atmosféricky. Skrze šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovku je jeho výkon 367 koní přenášen na zadní kola, která mezi sebou mají samosvorný diferenciál. Při krocení tohoto stáda pomůžou řidiči systémy ABS a ESP.

Uvnitř vozu je vše na první pohled pěkně po staru. Kde není kůže je pravé dřevo a vše má charakteristický retro nádech. I přesto je zde ovšem klimatizace, skořepiny sedadel z karbonu a za příplatek můžete mít i dotykový displej s navigací.

Nová generace Aero 8 bude k mání již koncem tohoto roku a to za zatím neurčenou cenu.

Nezařazené