Příští generace Hondy CR-Z v roce 2017

CR-Z 2017Honda se v poslední době napřela do sportovních modelů a po Civicu Type-R a novém NSX, přijde do dvou let na trh i s novou generací CR-Z. Ta by na rozdíl od prvního CR-Z měla dostát svému vzhledu a být skutečně sportovním autem. Hatchback s hybridním ústrojím do světa moc díru neudělal.

CR-Z se tedy vrátí s novým vzhledem, lepší technikou a také s tím, co po něm lidé vždycky chtěli – s pořádnou motorizací. Honda se toho vůbec nebojí a do útrob vozu se chystá nainstalovat dvoulitr s turbem z nového Civicu Type-R. Trochu mu pro tyto účely však podladí výkon a ten by měl činit nějakých 290 koní. Zatímco tato silná varianta se bude vyvážet do světa, japonská verze si hybridní ústrojí zachová a skombinuje 1.5 litru benzínový motor s elektromotorem a osmistupňovým automatem.

Zatímco doposavadní CR-Z stojí na platformě malého modelu Jazz, nová generace by si měla výrazně polepšit. Podpírat jí bude základ z Civicu příští generace, ovšem s rozvorem zkráceným o nějakých 100mm. Design by měl být ovlivněn zmíněným Civicem Type R a NSX.