Koncept Audi Prologue Allroad odhalen

Prologue Allroad 13Stejně jako mnohé další automobilky, prolomila Audi ledy ještě před uvedením nového konceptu v čínské Šanghaji. Prologue Allroad je celkem třetí koncept Prologue rodiny, nabízející nahlédnutí do budoucnosti designu značky. Tentokrát Audi navazuje na úspěchy Allroad vozů se zvýšeným podvozkem.

I v případě posledního z Prologue konceptů, jedná se o plug-in hybrid. Pod kapotou pracuje čtyřlitrový, dvěma turby přeplňovaný osmiválec 4.0 TFSI, propojený s osmistupňovou převodovkou s integrovaným elektromotorem. Výsledný výkon je mocných 734 koní, točivý moment potom 900 Nm. Díky těmto hodnotám zrychluje Prologue Allroad z nuly na sto za 3.5 sekundy a dosahuje poněkud úsměvné kombinované spotřeby 2.4 litru. Až bude ta spotřeba jednou reálná, budou všichni novináři koukat jak puci.

Tak či tak je v zadní části vozu nainstalována baterie o kapacitě 14.1 kWh, která by měla zaručit čistě elektrický dojezd 54 kilometrů. Nabíjet jí lze skrze bezkontaktní systém Audi wireless charging. Moderní technologie se nachází všude a k mání jsou tak například karbon-keramické brzdy, vzduchové adaptivní odpružení nebo řízení s variabilním převodem a zatáčením zadních kol. O svícení se starají laserové světlomety.

V interiéru se nachází čtyři zcela samostatná sedadla a nespočet displejů. Jen pro zadní pasažéry jsou k dispozici celkem tři. Po jednom na opěradlech předních sedadel a jeden společný, ovládající komfortní funkce mezi nimi. Celá palubní deska je potom v podstatě jeden velký displej. Zatímco primární jízdní funkce jsou situovány do virtuální přístrojovky před řidiče, infotainment s navigací je rozdělen podél palubní desky a před volič převodovky.