Porsche zvažuje Boxster Spyder GT4 a Cayman GT4 RS

Boxster-SpyderNedávno představený Cayman GT4 sklízí obrovský úspěch a Porsche už nyní přemýšlí, jak tuto poptávku, která přesáhla všechna očekávání, nadále zúročit. Nabízí se hned dvě varianty, které Porsche dost možná aplikuje obě. Cayman by tedy získal extrémní verzi RS,  Boxster Spyder zase GT4-kůru.

Verze Boxster Spyder GT4 je takřka hotovou záležitostí. Vůz už sám o sobě má některé prvky z Caymanu GT4 a to včetně motoru. Postrádá však plně nastavitelné odpružení, brzdy vypůjčené z nejsilnější varianty 911 a také pár koní výkonu. Kdyby se Porsche rozhodlo Boxster Spyder GT4 vyrábět, jednalo by se o takřka identický vůz s Caymanem GT4 mínus střecha. Vidina Boxsteru s motorem 3.8 litru o výkonu 385 koní, vybaveného manuální převodovkou, zní přinejmenším dobře.

Druhým modelem, o kterém prý Porsche přemýšlí, je Cayman GT4 RS. Stejně jako 911, dočkal by se i „levný“ model svojí RS varianty, která by přinesla s nejvyšší pravděpodobností snížení hmotnosti, nějakou tu aerodynamiku a také výkon navíc.

Teď už zbývá jen otázka, kdy se vozů dočkáme. Jak již bylo řečeno, Boxster Spyder GT4 by na sebe neměl nechat dlouho čekat, ale Cayman GT4 RS je v tuto chvíli stále ve hvězdách.