Právě testujeme: Volkswagen Cross Caddy

P1020210Takhle nechutně praktické auto už mi v redakční garáži dlouho nestálo. Cross Caddy je derivát klasického Caddyho, který podlehl trendu dělat vše pro to, aby to vypadalo off-roadově. Výsledkem je rodinná skoro-dodávka, která docela slušně vypadá a v oranžové barvě může leckoho zaujmout.

Cross Caddy si však lidé nekupují pro to, aby balili kočky před gymplem. Cross Caddy je hlavně o vnitřním prostoru, kterého se zde dostává skutečně ve velkém. Pětici míst k sezení doplňuje ještě ohromný kufr, který nabízí při normálně postavených sedadlech dokonce 918 litrů. K tomu je zde ještě nepřeberná hromada přihrádek, sítěk, schránek a dalších vychytávek, které zvyšují praktičnost interiéru.

Pod kapotou je Volkswagenovský evergreen v podobě dvoulitru 2.0 TDI. A evergreen je to skutečně víc, než kdy jindy. Motor je zde totiž ve své nejslabší variantě 81 kW, která je tak trochu návratem do dob oblíbených „pédéček“. Nástup turba je razantní ještě před dvěma tisíci, ovšem cokoliv je přes tři a půl tisíce, to už motor příliš nezajímá a je potřeba řadit. Šestistupňová převodovka je klasicky příjemná a dobrým pomocníkem je i pohon všech kol 4Motion. Zatím jediné nevýhody spatřuji ve výhradně plastovém interiéru, který až příliš evokuje dodávku, dále potom v zadní tuhé nápravě, která se občas projevuje hlučnými a nepříjemnými rázy.