Škoda FUNstar jako jedinečný koncept do Wörthersee

Skoda FUNstar 8Škoda odhalila první fotografie konceptu FUNstar. Jedná se o studentský projekt strojírenského učiliště Škoda Auto, kdy 23 žáků školy postavilo pickup na bázi nové Škody Fabia. Vůz se představí na srazu v rakouském Wörthersee, kam se každoročně sjíždí vyznavači koncernu Volkswagen.

U představení ve Wörthersee však zůstane a Škoda Fabii pickup opravdu neplánuje. Koncept FUNstar se tak stává jedinečnou studií, která navazuje na loni představený obdobný koncept CitiJet. Pickup Škoda naposledy vyráběla v roce 2001 předtím, než z modelové řady definitivně zmizela Felicia, která disponovala užitkovou variantou.

Specialitou FUNstaru, na kterém žáci pracovali od loňského listopadu, jsou všudypřítomná LED světla. Zelené LED pásky bychom tak našli pod bočními prahy, kde vytváří efekt tunerům dobře známých „neonů“. Přední světlomety mají kromě LED denního svícení ještě několik dalších zelených diod. Stejně jako loňský CitiJet, disponuje i FUNstar pořádnou zvukařinou. Nahlas umí hrát díky soundsystému o výkonu 1400 wattů, zahrnujícím i 200 wattů subwoofer. Pod kapotou se nachází čtyřválec 1.2 TSI o výkonu 90 kW, napojený na sedmistupňovou převodovku DSG.