Škoda Octavia RS230 má svou cenu

ORS_packshot_front_3Tak dlouho jsme doufali, až se nad námi Škoda (potažmo mateřský Volkswagen) konečně smilovala a přinesla nám ostřejší než ostrou Octavii. RS230 nejen, že má v celkovém obraze takřka zanedbatelných 10 koní navíc, ale hlavně konečně přináší onen vymodlený samosvorný diferenciál, který tolik chyběl.

Nyní známe i cenu nového vozu, která bohužel tak trochu předčila očekávání. Za RS230 s manuální převodovkou zaplatíme nemalých 726 900 korun, s dvouspojkovou převodovkou DSG potom 771 900. Zatoužíme-li navíc po kombíku, bude to stát 35 tisíc navrch. Rozdíl v základních cenách mezi klasickou RS TSI a RS230 tak činí nemalých 75 tisíc korun.

Za tuto cenu však dostaneme o něco vyšší výbavu, za kterou bychom u normální RS dopláceli. Jedná se o černý designový paket, devatenáctipalcové ráfky, elektricky nastavitelná kožená sedadla, volič jízdních režimů a velký barevný displej Maxi DOT se stopkami. Cenový rozdíl se tím pádem o něco smrskává.

Co se dalších rozdílů týče, zdůraznit lze vyšitá loga na sedadlech, červené kontrastní prošívání na ovládacích prvcích nebo větší vRS znaky na karoserii. Vůz bude na trh uveden v červnu tohoto roku.2 komentáře k “Škoda Octavia RS230 má svou cenu

  1. Auto 21.4.2015 12:57

    Může jít o pěkné svezení, avšak tato vzhledem sportovní Škodovka má stále menší výkon než Golf nebo Leon.

    • Dominik Valášek 28.4.2015 11:28

      Bohužel ano, tady hraje svou roli koncernová politika, která Škodě neumožňuje vkročit na trh s významnou konkurencí.

Komentáře jsou vypnuty.