Volkswagen představil šestou generaci užitkových modelů

VW T6 14Volkswagen se vrhá do nové éry užitkových modelů, označených jako T6. Žádné zásadní změny, zejména v oblasti exteriéru, se ovšem nekonají a Multivan, Transporter i Caravelle obdržely spíše něco jako větší facelift. Novinky se však objevují v interiéru, kde jsou dostupné jak lepší materiály, tak i výbava.

Zatímco zevnějšek si mnoho lidí dost možná i splete s minulou generací, uvnitř vozu by se to stávat nemělo. Nový volant doplňuje ještě dnes již skoro povinný velký dotykový displej, u kterého se užitkové modely dotáhly na osobáky z dílen VW. Nově je u displeje s úhlopříčkou 6.33 palce k dispozici i vychytávka v podobě senzoru, který zvýrazní tlačítka, když k němu přiblížíte ruku. Vedle toho je k mání třeba i adaptivní tempomat, protikolizní systém s automatickým bržděním, elektricky ovládané víko nákladového prostoru nebo adaptivní tlumiče.

Pod kapotou se žádné velké zajímavosti nekonají. T6 je v každém případě poháněn dvoulitrovým čtyřválcovým dieselem, k mání jako verze od 84 koní, až po dvěma turby přeplňovanou variantu 204 koní.

Volkswagen T6 bude k objednání co nevidět a k dispozici bude i zahajovací Generation SIX edice. Ta bude stavět na výbavové úrovni Comfortline, doplněné několika nadstandardními prvky. Objednat k ní půjde dokonce i dvoubarevné retro zbarvení, které je vidět na fotkách. Ceny začínají na částce 23 035 euro (633 tisíc korun).