Fiat představil nový malý sedan Aegea

Fiat Aegea 3Fiat se rozhodl nahradit stárnoucí model Linea a na autosalonu v tureckém Istambulu představil novinku z oblasti levných sedanů. Nový vůz nese název Aegea, nicméně lze počítat s tím, že se pro evropský trh ještě dočká jiného, více Evropského jména. Kromě základní karosářské varianty by se v budoucnu měl objevit ještě kombík a hatchback.

Nový Fiat se chystá zákazníky zaujmout zejména designem, který lze bez zaváhání nazvat jako podařený. Novinka má 4.5 metru na délku a chlubí se i v této kategorii důležitým prostorným kufrem, který pojme solidních 510 litrů nákladu.

Interiéru pro pět osob bude ve vyšších výbavách dominovat infotainment systém Uconnect s pětipalcovým dotykovým displejem. Kromě navigace od TomTom bude umět ještě Bluetooth propojení s telefonem, couvací kameru a další prvky.

Pod kapotu nám Fiat nabídne výběr hned ze čtyř motorů. Dva benzínové a dva dieselové agregáty mají celkové rozpětí od 95 do 120 koní výkonu a v nejekonomičtější variantě se můžeme těšit na papírovou spotřebu 4 litry na sto. Kromě manuální převodovky bude možné objednat i automat.

Na trh by měla Aegea přijít v listopadu tohoto roku za zatím neurčenou cenu. Fiat novinku nabídne v celkem 40 zemích celého světa, zejména na rozvojových trzích. Vyrábět ji bude v turecké továrně ve městě Bursa.