McLaren už neplánuje levnější model než 540C

McLaren 540C 4McLaren roste rychlostí, která je na supersporty vyrábějící značku poměrně nevídaná. Poslední uvedený model je v tuto chvíli nejlevnější v nabídce a jedná se o 540C, levnější variantu středního 570S. Nyní však přišla zpráva, hovořící o budoucnosti modelové řady a konkrétně o tom, že směrem dolů už nabídka neporoste.

Ředitel pro komunikaci Wayne Bruce (který má to obrovské štěstí jmenovat se jako Batman, jen obráceně), řekl, že McLaren nemá v tuto chvíli zájem vstupovat do světa masové produkce. Vlastně by to nebylo ani možné, jelikož McLaren chce zůstat u využití karbonových vláken a kdyby chtěl vyrábět vůz za méně než 100 000 dolarů (necelých 2.5 milionu korun), přestala by se kvůli ceně karbonu výroba vyplácet.

Další důvod, proč už McLaren nebude dále snižovat laťku, je i kapacita produkce. Britská značka disponuje jen jednou továrnou ve Wokingu a další kupovat zatím nehodlá. Produkce 4000 vozů ročně je dostačující k tomu, aby McLaren vydělával a mohl zůstat nezávislý i bez masově rozšířených modelů.

Vlastně se mi smýšlení McLarenu velice líbí, protože se jedná o značku, která se drží toho, co jí jde a v čem je dobrá. Zatímco všichni okolo vyrábí, nebo alespoň plánují nedůstojná a mnohdy šeredná (že ano, Bentley?) SUV, aby zůstali in, od McLarenu nás nic takového nečeká.